بانک اطلاعات پزشکی پاراسات Medical Database Parasat

نقشک

* تشریح بیماریها * اخبار روز پزشکی * مسائل خانوادگی * خواندنیها از شهرستانها

پرده بكارت چه اندازه در روابط ما تأثير دارد؟

سوال شما:

آقاي دكتر با سلام من دختري 28 ساله هستم كه به تازگي با پسري اشنا شدم كه ليسانس برق دانشگاه پلي تكنيك داره و خيلي رابطه خوبي با هم داريم و حتي صحبت هايي هم درباره ازدواج داشتيم. اما يك مشكل بزرگي كه من دارم اين است كه من قبلا نامزدي داشتم كه يكي دوبار با هم رابطه نزديك داشتيم و از آنجايي كه قصد ازدواج با هم داشتيم آن موقع نگران نبودم. اما بعد به هرحال اين رابطه به هم خورد. با توجه به اينكه من به احتمال زياد الان پرده بكارتم از بين رفته نميدانم اين مسئله را چطوري براي اش توضيح دهم. بنظر شما اين كار درست است؟ آيا باعث نميشود رابطه ما به هم بخورد. بنظر خود شما كه يك مرد تحصيلكرده هستيد او چه واكنشي نشان ميدهد؟

پاسخ ما:

دوست عزيز بنظر من همانطور كه قبلا هم گفتم ادامه رابطه و استحكام رابطه شما با همسر آينده تان به عوامل خيلي زيادي بستگي دارد كه بنظر نميرسد پرده بكارت نقش اساسي در آن بازي كند. اگر بتوانيد رابطه خود را در ابعاد حسي، اقتصادي، علمي و فرهنگي و حتي ورزشي توسعه بدهيد بنظرم نگراني چنداني از اين بابت نخواهيد داشت. منظورم اين است كه آراسته بنظر برسيد، سعي كنيد به كار و درآمد همسرتان كمك كنيد و نقش مهمي در كار اقتصادي او بازي كنيد، به او چيزي ياد بدهيد و از او چيزي ياد بگيريد، كارهاي هنري مشترك داشته باشيد و با هم ورزش كنيد.
 البته من يك امار مختصري در مورد واكنش احتمالي يك مرد به روابطه قبلي همسرش در اينجا آورده ام كه ممكن است بتواند كمي به بهبود اعتماد به نفس شما كمك كند:

نتايج نظرسنجي از تاريخ 28/2/1385 تا 17/5/1385

اگر بدانید نامزد دلخواه تان قبلا با کسی رابطه داشته است….؟
  1. گذشته اش اصلا برایم مهم نیست. ( 47رای، 20%)
  1. کمی ناراحت میشوم اما مهم نیست ( 34رای، 15%)
  1. خيلي ناراحت میشوم اما می پذیرم ( 36رای، 16%)
  1. خیلی به سختی فراموش میکنم ( 36رای، 16%)
  1. او را ترک میکنم ( 35رای، 15%)
  1. نمیدانم چه واکنشی نشان میدهم ( 36رای، 16%)

مطابق اين نظر سنجي تنها در 15 درصد موارد فرد احساس ميكند اينكار باعث ترك همسر دلخواه اش ميشود. البته فراموش نكنيد درصورتي كه ميخواهيد در اين مورد صحبت كنيد آن را به زمان موكول كنيد كه رابطه گرم و مناسبي با او داريد و مثلا در مورد گذشته خود حرف ميزنيد. در هنگام بيان نحوه بيان شما نيز مهم است سعي كنيد با احساس حقارت و ترس و ناراحتي و احساس گناه از آن حرف نزنيد و آن را موضوع خيلي با اهميتي نشان ندهيد. اين نصيحت هميشگي ما را به ياد داشته باشيد كه: هميشه شجاع باشيد!

منبع : novin-jensi.com

Filed under: زنـان و زایـمـان

RSS پزشکی

RSS Medical News

بخشهای تخصصی

RSS تیتر اخبار جدید پزشکی

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

آرشیو

آمار سایت

  • 2,640,108 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: