بانک اطلاعات پزشکی پاراسات Medical Database Parasat

نقشک

* تشریح بیماریها * اخبار روز پزشکی * مسائل خانوادگی * خواندنیها از شهرستانها

وضعیت تغییر جنسیت داده ها

ngjkfgv-mnhgkjgfgh.jpg

نتایج یک پژوهش انجام شده در بریتانیا نشان می دهد بسیاری از کسانی که جنسیت خود را از مرد به زن تغییر داده اند علی رغم بروز عوارض جانبی در برخی موارد، عموما از نتایج جراحی‌‌های انجام شده رضایت دارند.
در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه لستر بریتانیا، در پژوهشی، نتایج این نوع جراحی در مورد 220 نفر بررسی شد.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که در 88 درصد موارد، بیماران از حاصل کار رضایت دارند و تنها هفت درصد بیماران از حاصل جراحی انجام شده راضی نیستند.

یک کارشناس در تحلیل یافته های این پژوهش گفت نتیجه ارائه شده در نشریه اورولوژی بریتانیا (BJU International) نشان دهنده اراده بیماران برای انجام عمل جراحی است.

با این وجود، از مجموع 70 نفری که چند سال پس از عمل جراحی با آنها مصاحبه شده، 29 درصد مشکلاتی برایشان ایجاد شده بود.
 
جراحی تغییر جنسیت از مرد به زن، یک جراحی عمده محسوب می شود که نه تنها در آن اعضای جنسی مردانه برداشته می شود، بلکه از بافت آن برای ساخت اعضای جنسی زنانه استفاده می شود.
 
توصیه شده که بیماران مورد حمایت روحی جدی قرار گیرند تا مشخص شود که برای چنین تغییر و جراحی آماده هستند و حتی پیش از جراحی، برای مدتی بعنوان یک زن زندگی کنند تا به فرایند تنظیم شرایط روحی آنها کمک شود.
نیاز به جراحی‌های بیشتر

گروه پژوهشگران دانشگاه لستر زندگی 220 بیمار را تحت نظر گرفتند تا واکنشهای آنها را درست بعد از عمل جراحی بررسی کنند و نظارت بر روی 70 نفر بطور خاص تا چند سال بعد از جراحی ادامه پیدا کرد.

در شماری از این 70 نفر، پیچیدگی‌هایی از جمله رشد موهای زائد، پایین افتادن اعضاء جنسی جایگزین، و حتی در مواردی نقرس یا مرگ بافت رخ داده است.

از اینرو برخی بیماران مجبور به انجام جراحی‌های بیشتر شدند.

با این حال حدود سه چهارم این 70 نفر گفتند که از نتیجه عمل جراحی اولیه خود راضی هستند.
 
 
جاناتان گودارد، نویسنده اصلی این گزارش، که خود یک اورولوژیست (متخصص مجاری ادرار) است، می گوید:»نتیجه این جراحی پیچیده به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله تجربه فنی جراح، مقدار و کیفیت بافتی که برای بازسازی موجود است و مهمتر از همه انتظارات واقع گرایانه‌ای که بیماران از جراحی دارند.»

موفقیت

تقریبا یک چهارم بیماران گفتند پس از جراحی توانستند با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته باشند و تقریبا نیمی از آنها عنوان کردند که می توانند به اوج لذت جنسی برسند.

دکتر کریستفر ویلیامز، یک روانشناس بالینی که در مسائل تغییر جنسیت تخصص دارد گفت بسیاری از کسانی که جراحی را انجام می دهند موانع عمده ای را از پیش رو برداشته اند تا به مرحله جراحی برسند.

او می گوید:»چنین موفقیتی نه تنها به مهارت جراح بستگی دارد بلکه به روند آماده سازی روحی بیمار و توضیح مشکلات احتمالی نیز بستگی دارد.»
 
پایگاه اطلاع رسانی پزشکی  سلامت

Filed under: آخـریـن مـطـالـب پـزشـکی, بیماریهـای مقاربتـی

RSS پزشکی

بخشهای تخصصی

RSS تیتر اخبار جدید پزشکی

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

آرشیو

آمار سایت

  • 2,640,089 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: