بانک اطلاعات پزشکی پاراسات Medical Database Parasat

نقشک

* تشریح بیماریها * اخبار روز پزشکی * مسائل خانوادگی * خواندنیها از شهرستانها

رفع پف چشم

حتماً اتفاق افتاده است که بر اثر خستگي يا مشکلات مشابه دچار پف چشم شده باشيد . براي حل اين مشکل سعي کنيد قبل از خواب از بالش مناسب استفاده کنيد . به گفته دکتر برسون اغلب افراد زيادي هستند که بر روي شکم خود مي خوابند و سر خود را داخل بالش فرو مي برند . هنگامي که ما به خواب مي رويم ،‌مايعات در بدن به شکل و انتشار جديدي در بدن پخش مي شوند . ممکن است مقداري از اين مايعات در اطراف چشم ها جمع شده و موجب پف کردن چشم ها شوند . بنابراین رعایت نکات زير توصيه می گردد:

 

 ۱- اگر حين خوابيدن سرتان را طوري روي بالش بگذاريد که بالاتر از سطح بدنتان قرار بگيرد مايعات از اطراف چشمتان دور مي شوند .

 

 ۲- مي توانيد از کمپرس يخ به مدت ۱۵ دقيقه استفاده کنيد . طبق گفته دکتر دايان برسون ،‌کمپرس يخ که در مداواي صدمات وارده بر بدن ورزشکاران در حين مسابقات ورزشي به کار مي رود ،‌در رفع ورم و پف چشم ها نيز مفيد است . کمپرس يخ موجب انقباض و تنگ شدن رگهاي خوني مي شود و به اين ترتيب تورم به وجود آمده را برطرف مي کند .

 

 ۳- مي توان از ماسک کمپرس يخ يا از يک پارچه تميز که در آب خيسانده شده باشد استفاده نمود.

 

 ۴- اگر چشمانتان حساس است ،‌ مي توانيد از ترکيب نصف آب و نصف شير استفاده کنيد زيرا شير در اين موارد اثر تسکين دهنده و آرامش بخش دارد .

 

گروه خبری رنگين کمان

 

 

 

Filed under: چـشـم پـزشـکـی, آخـریـن مـطـالـب پـزشـکی

RSS پزشکی

RSS Medical News

بخشهای تخصصی

RSS تیتر اخبار جدید پزشکی

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

آرشیو

آمار سایت

  • 2,640,108 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: