بانک اطلاعات پزشکی پاراسات Medical Database Parasat

شمایل

* تشریح بیماریها * اخبار روز پزشکی * مسائل خانوادگی * خواندنیها از شهرستانها

هندوانه خاصیت وياگرا در مقاربت را دارد

بنا به گفته دانشمندان، تركيباتي در هندوانه يافت مي‌شود كه سبب اتساع عروق خوني و شايد افزايش ميل جنسي گردد.

دكتر پتيل رئيس مركز تحقيقات علمي درباره انواع ميوه وسبزي در دانشگاه تكزاس مي‌گويد: «هرچه بيشتر در مورد هندوانه تحقيق مي‌شود متوجه فوايد بيشتري از اين ميوه مي‌شويم.خواص مفيد هندوانه كاملا براي همه شناخته شده مي‌باشد اما با هر تحقيق جديد به ليست تركيبات سود مند آن همچنان اضافه مي‌شود.ريز مغذي‌هاي موجود در هندوانه و يا ميوه‌ها وسبزيجات ديگر تر كيبات طبيعي هستند كه نقش فعالي رادر واكنش‌هاي شيميايي مفيد در بدن به عهده دارند. آرژنين باعث افزايش اكسيد نيتريك متسع‌كننده عروق مي‌شود كه اين اثر آن مشابه وياگرا مي‌باشد و براي درمان اختلالات جنسي و حتي پيشگيري از آن كاربرد دارد. افزايش اكسيد نيتريك در درمان آن دسته از اختلالات رواني كه نياز به روان‌تر شدن جريان خون دارند موثر است و در عين حال براي آنژين صدري فشار خون بالا و بيماري‌هاي قلبي عروقي نيز مي‌تواند سودمند واقع شود.»

دكتر پتيل افزود شايد هندوانه مشخصا مانند وياگرا عمل نكند اما عروق را بدون اثرات جانبي كه مصرف دارو به همراه دارد متسع مي‌كند. فوايد هندوانه به همين جا ختم نمي‌گردد.آرژنين با پاكسازي بدن از آمونياك و سموم به چرخه ادراري نيز كمك مي‌كند. سيترولين كه پيش‌ساز آرژنين مي‌باشد در پوست هندوانه به مقدار بيشتري نسبت به خود هندوانه يافت مي‌شود و از آنجا كه پوست هندوانه خورده نمي‌شود، دانشمندان در تلاش براي توليد گونه جديدي از هندوانه هستند كه حاوي سيترولين بيشتري در مغزش باشد. همچنين دانشگاه كشاورزي اوكلاهوما نيز تحقيقات دانشكده تكزاس را مورد مطالعه و بررسي قرار داده است.

هندوانه غني از ليكوپن نيز مي‌باشد كه از اين نظر حتي مي‌تواند جايگزين سلطان اين گروه يعني گوجه فرنگي باشد. حدود 92 درصد هندوانه را آب تشكيل مي‌دهد اما همان 8 ما بقي حاوي مقدار قابل توجهي ليكو پن و ديگر آنتي اكسيدان‌هايي است كه در سلامت قلب پروستات و پوست نقش دارند. از آنجايي كه ليكوپن محلول در چربي مي‌باشد و براي جذب بيشتر در بدن نياز به چربي خاصي در خون دارد بنابراين مصرف گوجه فرنگي در سالاد همراه با سبزيجات روغني مثل آووكادو يا اسفناج توصيه مي‌شود. ممكن است اين مطلب در مورد ليكوپن نيز صدق نمايد اما نتايج به اثبات رسيده‌اي در دست نيست.

اخذ : هفته نامه سلامت

 

 

 

Advertisements

Filed under: آخـریـن مـطـالـب پـزشـکی, بیماریهـای مقاربتـی

RSS پزشکی

بخشهای تخصصی

RSS تیتر اخبار جدید پزشکی

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

آرشیو

آمار سایت

  • 2,626,010 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: