بانک اطلاعات پزشکی پاراسات Medical Database Parasat

شمایل

* تشریح بیماریها * اخبار روز پزشکی * مسائل خانوادگی * خواندنیها از شهرستانها

حلقه های واژنی ضد بارداری (Vaginal contraceptive ring)

Vaginal contraceptive ringدکتر عبدالوهاب حاجی سردار

توضیح

* حلقه ای قابل ارتجاع به اندازه 54 میلی متر است .

* هورمون های استروژن و پروژستین را به آهستگی آزاد می کند و توسط واژن جذب میشود .

نحوه عمل

* حلقه داخل واژن فرو برده میشود و به مدت ۳ هفته در آنجا قرار میگیرد .

* بعد حلقه خارج میشود و یک هفته نیاز به حلقه نیست .

* چنان قرص ضد بارداری ، مانع آزاد شدن تخمک توسط تخمدان میگردد .  موجب ضخیم شدن مخاط گردن رحم میشود و بدین ترتیب اسپرم نمیتواند از آن عبور کند . 

* موجب تغییر در پوشش رحم میگردد .

 

اثر

* با استعمال دقیق  99.7 درصد موثر است .

 

مزایا

* موثر و برگشت پذیر است (دائمی نیست) .

* ماهی یکبار استعمال میشود .

* پریود را منظم میکند .

* در مقاربت تداخل ایجاد نمیکند .

 

معایب

* ندرتا ممکن است موجب ناراحتی در واژن و تحریک آن شود .

* تهوع ، حساس شدن سینه ، سر درد ، خونریزی نامنظم و ایجاد لکه از عوارض جانبی این قرصها  است .

* ندرتا ممکن است حلقه خارج شود .

* از بیماریهای عفونی مقاربتی پیشگیری نمیکند . 

 جهت مطالعه متن کامل به اینجا کلیک نمائید 

ترکمن مدیکال

************************

در همین ارتباط

باروری و تنظیم خانواده در ایالات متحد آمریکا

باروری و تنظیم خانواده در ایالات متحد آمریکا

یک زن نمونه آمریکایی در حدود ۴۰ سالگی بارور است- نیمی از دوران زندگی مورد انتظار آنها.اگر شما انتخاب کنید که هیچ بچه ای به هیچ وجه در آن زمان نداشته باشید، مهم است که یک شیوه تنظیم خانواده  که برای شما مناسب است و با شیوه زندگی شما مناسب است انتخاب کنید.

این راهنما نامزد کمک به شما در انتخاب شیوه کنترل خانواده که مناسب شما باشد است.همانطور که خواهید دید ، انتخاب های تنظیم خانواده زیادی در دسترس است. تصمیم شما در این مورد که کدام برای شما و برای جفت شما بهتر است بستگی به عواملی دارد، مانند ، آیا روش قابل برگشت است، عوارض جانبی بالقوه آن کدام است، و آیا آن شما را از بیماریهای منتقل شونده از طریق تماس جنسی محافظت می کندSTDs .

همینطور که شما راه خود را در این راهنما می یابید ، شما آشنا با انتخاب های متنوع کنترل خانواده خواهید شد: چطور آنها کار می کنند، میزان موثر بودن آنها و خطرات سلامتی در ارتباط با هر کدام . شما می توانید راهنمائی های لازم را دریافت دارید.

تولید مثل انسان

تولید مثل جنسی لقاح یک تخمک ماده با یک سلول جنسی نر به نام اسپرم است.در خلال تماس جنسی غیر همجنس که در این راهنما به عنوان سکس از آن نام می بریم، آلت تناسلی مرد وترد مهبل(واژن) زن می شود.وقتی مرد به مرحله انزال می رسد ، منی که حاوی ملیون ها اسپرم است وارد واژن می شود. اسپرم رحم را با کمک انقباضات رحمی می پیماید. اگر یک سلول تخم رسیده در یکی از لوله های فالوپ باشد، یک اسپرم ممکن است نفوذ و آنرا بارور کند. یک تخم بارور شده زیگوت نامیده شده و به طور طبیعی شامل ۴۸ کروموزوم است، نیمی از تخم و نیم از اسپرم است. ترکیب مواد ژنتیکی خلق یک فرد جدید و منحصر به فرد می کند.

کالبد شناسی زنان

سیستم تولید مثل زنان شامل اعضایی است که یک زن را قادر به تولید تخم می کند، داشتن تماس جنسی، تغذیه و خانه ای برای تخم بارور شده در خلال تکامل و تولد می کند.این اعضای داخلی زنان شامل:

–  واژن(مهبل). ساختمانی لوله ای شکل است تشکیل شده از دیواره ماهیچه ای و پوشیده شده است با غشاء مخاطی. واژن هم به عنوان عضو زنانه تماس جنسی و هم به عنوان کانال تولد کار می کند.

–  رحم. یک عضو ماهیچه ای قابل اتساع، رحم محل سکونت جنین در خلال حاملگی است.

–   دهانه رحم. دهانه رحم کمک به عبور اسپرم از واژن به سمت رحم و به عنوان یک خزانه برای اسپرم بعد از تماس جنسی است.

–  لوله های فالوپ.لوله های فالوپ به عنوان راه گذر بین تخمدان ها و رحم است. لقاح در لوله فالوپ صورت می گیرد.

– تخمدان ها.تخمدان ها مسئول تولید، انبار کردن و رها کردن تخم ها است.تخمدان همچنین ترشح هورمون های جنسی زنانه استروژن و پروژسترون می کند.

تولید مثل در زنان

وقتی دختری متولد می شود، هر کدام از تخمدان های او حاوی هزاران تخم است. این تخم ها ساکت می مانند تا زمانی که او به سن بلوغ جنسی برسد. در بلوغ، دختر شروع به یک پروسه ماهانه موسوم به تخمک گذاری می کند، در این هنگام یکی از تخمدان ها یک تخم آزاد می کند. تخم از راه یکی از لوله های فالوپ شروع به پایین آمدن به رحم می کند. مگر اینکه به وسیله یک اسپرم در لوله فالوپ لقاح پیدا کند، تخم و پوشش رحم در خلال قاعدگی دفع می شود.

کالبد شناسی مرد

بر خلاف سیستم تولید مثل زنان، که در آنها تمام اعضای تولید مثلی در داخل بدن قرار گرفته اند، سیستم تولید مثل مردان مرکب از اعضای مولد که هم داخل و بیرون بدن قرار دارند. اینها شامل:

–   آلت تناسلی.آلت تناسلی تشکیل شده از بافت نرم و اسفی است. وقتی که مردان از لحاظ جنسی برانگیخته می شوند، این بافتها با خون پر شده و تولید نغوظ می کند.آلت تناسلی سفت شده و بلندتر و پهن تر می شود. با تحریک کافی، مرد انزال می کند، منی را از طریق پیش آبراه و خروجی روی سر آلت به بیرون می دهد.

–   بیضه ها.مرد دارای دو بیضه است. هر کدام در حدود ۱ اینچ بلندی و بیضی شکل هستند. بیضه ها تولید اسپرم و به همان خوبی هورمون جنسی تستوسترون می کنند.تستوسترون بلوغ جنسی مردانه را تسهیل کرده و تحریک تولید اسپرم می کند.هر روز، یک فرد بالغ نر تولید چندین ملیون اسپرم می کند.

–   اپیدیدم هاEpididymis. بعد از تولید در بیضه، اسپرم به اپیدیدم رفته – یک لوله بلند و مارپیچ چسبیده به بالای هر یک از بیضه ها. آنجا اسپرم شروع به تکامل می کند. وقتی اسپرم بالغ شد، آنها با انقباضات به واز دیفرنسvasa deferentia می روند.

–   واز دیفرنسvasa deferentia . یک جفت لوله هستند که از بیضه ها به شکم می روند، انجایی که آنها مرتبط با پیش آب راه می شوند. در واز دیفرنس ، اسپرم با منی که توسط غدد کمکی تولید شده مخلوط می شود.

–  غدد کمکی.غدد کمکی ، شامل سمینال وزیکلseminal vesicle ها و غده پروستات است، تولید مایعی کرده که لوله را نرم می کند و اسپرم را تغذیه می دهد.سیستم مجاری شامل اپیدیدم و واز دیفرنس است.

تولید مثل در مردان

وقتی مردی از لحاظ جنسی برانگیخته می شود، بافت آلت پر از خون می شود.این موجب سفتی و نغوظ شده، و اجازه برای نفوذ به داخل مهبل زن می دهد. در خلال اوج لذت جنسی، ماهیچه های احاطه کننده واز دیفرنس و پیش آبراه منقبض شده، با قدرت منی را از سیستم لوله ای و پیش ابراه به بیرون پرت می کند.

انتخاب های تنظیم خانواده

تمامی انتخاب ها در دسترس است، شما ممکن است در انتخاب یکی از روش های تنظیم خانواده دچار گیجی شوید.شما می توانید آنرا ساده تر کنید با در نظر گرفتن شیوه زندگی خود، هدف ها و موقعیت سلامتی خود. این عوامل را در تصمیم برای یک روش تنظیم خانواده که برای شما صحیح است در نظر بگیرید:

–   چه احساسی در مرد برنامه های جنسی خود دارید

–  میزان راحتی شما با قرار دادن وسایل پیشگیری در بدن شما

–   رضایت شما برای دنبال کردن دستورالعمل ها ، خوردن قرص به صورت روزانه یا رد یابی روزهای باروری.

–  میزان تاثیر روش بر پیشگیری از حاملگی

–   آیا شما روزی قصد بچه دار شدن دارید

–  چند وقت یکبار تماس جنسی دارید

–   آیا شما جفت ثابت دارید

– چگونه روش تجربه جنسی شما را دگرگون می کند

–   آیا شما سیگار می کشید.

تا زمان تصمیم ، شما ممکن است در یابید و کمک کننده برای شما خواهد بود بدانید که چه روش پیشگیری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.در میان زنان آمریکایی، قرصهای ضد حاملگی شایعترین شیوه تنظیم خانواده است، به دنبال آن بستن لوله ها و کاندوم در مردان است.

استفاده از روش های ضد حاملگی در زنان آمریکایی که اقدام به تنظیم خانواده می کنند

روش های پیشگیری                                               درصد کل

قرص                                                                    ۶/۳۰

بستن لوله ها(عقیم کردن)                                        ۲۷

کاندوم در مردان                                                      ۱۸

بستن لوله های مرد(وازکتومی)                                 ۲/۹

تزریقی                                                                 ۳/۵

خود کشی(عقب کشیدن)                                          ۴

آ یو دی                                                                   ۲

پرهیز دوره ای                                                         ۶/۱

کاشتن(نورپلانت)                                                     ۲/۱

دیگر روش ها                                                          ۹/۰

دیافراگم                                                                ۳/۰

برای کمک به شما در فهم روش های در دسترس تنظیم خانواده ، این راهنما مروری بر هر کدام  دارد، شروع با کاندوم و دیگر روش های سد کننده.

کاندوم ها و دیگر شیوه های سد کننده

روش های سد کننده از حاملگی جلوگیری می کند از ملاقات اسپرم و تخم می کند با سد کردن فیزیکی هر دو آنها. روش های سد کردن قدیمی ترین و در عین حال گسترده ترین شکل استفاده از پیشگیری از حاملگی در سراسر جهان است. آنها شامل:

–  کاندوم

–  سرپوش یا کلاه دهانه رحم

–   دیافراگم

–  پوشش

–  اسپرم کش ها

–   اسفنج

کاندوم ها

کاندوم ها معمولا موسوم به لاستیک هستند، یک روش غیر دائم پیشگیری از حاملگی را برای مردان در دسترس قرار می دهد.کاندوم از لاتکس، پلاستیک(polyurathen) یا غشاء حیوانی که بر روی آلت تناسلی راست شده قبل از تماس جنسی کشیده می شود.پوشش پیشگیری از ورود منی به داخل واژن زن می کند.

میزان تاثیر . میزان تاثیر کاندوم به تنهایی ۸۵% است. این بدان معنی است که اگر ۱۰۰ زوج به مدت یک سال از کاندوم استفاده کنند، ۱۵ نفر حامله می شوند. وقتی که در ترکیب با اسپرم کش ها استفاده شوند، میزان تاثیر افزایش یافته فقط به ۵ حاملگی در سال.کاندوم های مردانه می توانند دچار شکست شوند به خاطر استفاده غیر مناسب، عدم استفاده، شکستن یا لغزش. استفاده از کاندوم با اسپرم کش موثرترین روش سد کننده در دسترس است.

عوارض جانبی و خطرات سلامتی.برخی افراد حساسیت به لاتکس دارند. اما کاندوم ها از پلی یوراتن (پلاستیک) یا پوست حیوان همچنین در دسترس است. برای جلوگیری از انتقال بیماریهای منتقله از طریق جنسی STDs ، کاندوم موثرترین شیوه پیگیری در دسترس است و یکی از تنها ترین روش های ثابت شده برای کاهش خطر عفونت اچ آی وی است.کاندوم های ساخته شده از فرآورده های حیوانی به اندازه کافی حفاظت نمی دهند چون آنها دارای سوراخهای ریزی هستند که اجازه به ویروس ها مانند اچ آی وی، هپاتیت ب ، و تب خال می دهد که از آنها بگذرند. کاندوم های حاوی اسپرم کش های nonoxynol-۹ اغلب موجب تحریک پوست می شود.اگر این اتفاق افتاد، خطر اچ آی وی می تواند بالا رود. قرمزی پوست و تحریک- منجر به افزایش خطر اچ آی وی می شود- می تواند وقتی که کاندوم همراه با اسپرم کش استفاده می شود اتفاق افتد.

چگونگی استفاده از کاندوم. اگر شما تصمیم به استفاده از کاندوم گرفتید، قبل از تماس آلت با واژن آنرا بپوشید. مهم است که با دقت از کاندوم استفاده کنید، صحیح و بدون تناقض.در اینجا برخی نکات اضافی در مورد خرید، نگهداری و استفاده از کاندوم ها متذکر می شویم:

–   تاریخ انقضاء را بررسی نمایید. از استفاده از کاندوم های تاریخ گذشته خودداری کنید.

–    بسته را به دقت باز کنید. از ناخن و دندان برای باز کردن استفاده نکنید.

–   اگر کاندوم دارای نوکnipple نیست ، یک ربع اینچ از فضا در قسمت بالای آن برای نگهداری منی باقی بگذارید.

–   بهتر است که از نرم کننده های محلول در آب استفاده کنید مانند ژل لوبریکانت و غیره تا اینکه از نرم کننده های با پایه روغنی چون یک نرم کننده با پایه روغنی ممکن است موجب نشت و پارگی کاندوم شود.

–  کاندوم پیچیده شده را بر سر آلت تناسلی قرار دهید. لبه پیچیده شده باید در قسمت خارجی باشد.

–  لبه کاندوم را به پایین کشیده و به پایه آلت برسانید.

–   به نرمی هر گونه حباب های هوا را خارج کنید تا مطمئن شوید کاندوم به طرز صحیحی چسبیده باشد.. یک حباب هوا می تواند موجب پارگی یا بیرون آمدن کاندوم شود.

–   اگر مرد ختنه نشده است، مطمئن باشید که پوست جلویی عقب کشیده شود قبل از استفاده از کاندوم.

–  کاندوم ها را در محیط خنک و خشک نگهداری کنید چون کاندوم هایی که در معرض هوا ، گرما و نور قرار می گیرند مساعد به شکستن می شود.کاندوم ها را در کیف جیبی، کیف جیبی یا قسمت دستکش ها برای مدت زیادی از زمان قرار ندهید.

–   کاندوم را بلافاصله بعد از سکس بردارید. شما باید برای هر عمل جنسی از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

ارزش و در دسترس بودن.کاندوم ها بطور وسیعی در دسترس هستند و نسبتا ارزان . در ایالات متحده ، شما حدود ۲۵ سنت برای هر کاندوم می پردازید. آنها در اندازه ها و مدل های متفاوت هستند.شما می توانید کاندوم را بدون تجویز پزشک فراهم کنید.آنها در داروخانه ها فروخته می شوند.

سرپوش دهانه رحم

سرپوش دهانه رحم مجددا قابل استفاده است، به شکل یک فنجان گود لاستیکی شبیه کلاه ملوانی که کاملا دهانه رحم را می پوشاند. اینها در دسترس هستند فقط با تجویز پزشک. با پوشاندن دهانه رحم، کلاهک جلوگیری می کند از ورود اسپرم به رحم و تماس با تخم . فقط کاهک دهانه رحم FemCap در بازار آمریکا در حال حاضر موجود است.

میزان موثر بودن. برای زنان که هرگز بچه نداشته اند، میزان تاثیر کلاهک دهانه رحم ۸۶% است، به عبارت دیگر، ۱۴ در ۱۰۰ زن که از سرپوش در یکسال استفاده می کنند حامله خواهند شد. میزان موثر بودن برای سرپوش در زنانی که بچه داشته اند به ۷۱% کاهش می یابد. این میزان ها بستگی به نوع قدیمی FemCap دارد.هیچ مطالعه مشخصی در مورد موثر بودن نسل دوم سرپوش دهانه رحم انجام و چاپ نشده است.آنچه که در بازارهای امریکا موجود است- اما سازنده اعتراف می کند که وسیله جدید بیشتر از نوع اصلی آن موثر است. چه مقدار موثر است بدقت معلوم نیست.

شکل دهانه رحم بعد از زایمان تغییر می کند، و کالا چسبیدن سرپوش را مشکل تر می کند.شایعترین علت شکست سرپوش کنده شدن آن از دهانه رحم در خلال عملیات جنسی است.

عوارض جانبی و خطرات سلامتی. عوارض جانبی فراوان است. برخی زنان ممکن است دچار قرمزی واژن شوند، به خاطر اسپرم کش هایی که آغشته به سرپوش است. اگر چه نادر است، خطرات شامل:

–   عفونت مجاری ادراری

–   عفونت واژن

–   سندرم شوک سمی با استفاده طولانی مدت

سرپوش دهانه رحم محافظت از بیماری های منتقله از طریق جنسی STDs نمی کند.

چگونگی استفاده از سرپوش دهانه رحم. اگر شما تصمیم به استفاده از سرپوش دهانه رحم گرفته اید، پزشک شما اندازه مورد نیاز شما را مشخص و نشان خواهد داد که چگونه آنرا گذاشته و بردارید. سرپوش دهانه رحم با کمک مکش و ماهیچه های دیواره واژن و یک تسمه برای برداشتن در محل مستقر می شود.برای موثر بودن بیشتر، سرپوش دهانه رحم همراه با کرم اسپرم کش نه بیشتر از ۶ ساعت قبل از تماس جنسی استفاده می شود.

در اینجا نکات بیشتری برای گذاشتن سرپوش دهانه رحم آمده است:

–    قبل از گذاشتن، یک سوم از گودی را با کرم اسپرم کش پر کنید.

–     یک لبه واژن خود را با دست گرفته و جدا کنید. با دست دیگر لبه سرپوش را بین شصت و انگشت نشانه بگیرید.

–  سرپوش را به داخل واژن خود بلغزانید و آنرا فشار دهید در امتداد دیواره عقبی واژن هر چه جلو می رود. این را می توان ایستاده نیز انجام داد، با بالا آوردن یک پا به طرف بال، چمباتمه زدن یا خوابیدن به پشت خودتان.

–   از انگشت خود برای مکان یابی دهانه رحم استفاده کنید، لبه سرپوش را اطراف دهانه رحم فشار دهید تا زمانی که کاملا آن را بپوشاند.

–   موقعیت سرپوش را با فشار دادن قله سرپوش برای مطمئن شدن از پوشش دهانه رحم خود چک کنید. انگشت خود را اطراف لبه سرپوش بکشید. شما نباید قادر به احساس دهانه رحم خارج از سرپوش باشید.

بعد از سکس، سرپوش را در محل برای حداقل ۶ ساعت و تا ۲ روز باقی بگذارید.

برخی زنان ممکن است مناسب برای سرپوش دهانه رحم نباشند به علت:

–  اندازه یا موقعیت دهانه رحم

–   ضعیف بودن قدرت ماهیچه ای واژن

–  یک عفونت و در موارد نادر یک داغ زخم از یک بریدگی یا پارگی در ناحیه لگن

در خلال هر گونه خونریزی مهبلی از سرپوش دهانه رحم استفاده نکنید، شامل دوره قاعدگی نیز می شود.

قیمت و در دسترس بودن. ارزش سرپوش $۷۰ است. شما ممکن است نیاز داشته باشید هر سال یا بیشتر آنرا تعویض نمایید، بسته به اینکه سرپوش علائم فرسودگی را نشان دهد.معاینه اولیه که برای جا گذاری سرپوش انجام می شود قیمتی حدود $۵۰  تا $۲۰۰ دارد.

دیافراگم

دیافراگم وسیله ای قابل استفاده مجدد لاستیکی گنبدی شکل است با لبه های قابل ارتجاع.آن داخل واژن قرار می گیرد به طوری که یک انتها پشت دهانه رحم و دیگری پشت استخوان شرمگاهی، یا استخوان لگن. آن بوسیله ماهیچه های لگن در جای خود قرار می گیرد.

میزان تاثیر. با استفاده از اسپرم کش ها ، میزان اثر دیافراگم به ۸۴% می رسد. به عبارت دیگر، ۱۶ نفر در ۱۰۰ زن استفاده کننده از دیافراگم در سال ممکن است حامله شوند.

عوارض جانبی و خطرات سلامتی. زنان بندرت دچار عوارض جانبی استفاده از دیافراگم می شوند. بعضی زنان گزارش حساسیت به لاتکس یا اسپرم کش هاو قرمزی واژن می کنند. دیگر خطرات شامل:

–  عفونت مجاری ادراری

–  عفونت واژن

–   سندرم شوک سمی با استفاده طولانی مدت

دیافراگم وقتی با اسپرم کش ها استفاده شود، مقداری محافظت بر علیه بیماریهای منتقله از طریق جنسی ایجاد می کند، شامل، کلامیدیا، سوزاک، بیماریهای التهابی لگن، و ویروس هایی که موجب سرطان دهانه رحم می شوند.دیافراگم ممکن است همچنین مقداری محافظت بر علیه اچ آی وی و ایدز ایجاد کند. یک تلاش کنترلی به صورت بررسی تصادفی در راه است که نشان دهنده پیشگیری بالقوه دیافراگم در محافظت بر علیه اچ آی وی و ایدز خواهد بود.

چطور از دیافراگم استفاده کنیم. اگر تصمیم شما دیافراگم است، پزشک شما معین می کند که کدام نوع و چه اندازه ای بهترین برای شما خواهد بود.افزایش وزن، کاهش وزن یا تغییرات در قدرت ماهیچه ای واژن تاثیر بر جای گیری دیافراگم می گذارد.پزشک شما در زمان معاینه لگنی شما هر ساله اندازه و خوب چسبیدن آن را چک خواهد کرد.

دیافراگم بایستی با اسپرم کش ها استفاده شود.دیافراگم بایستی یک ساعت قبل از تماس جنسی گذاشته شود و به مدت ۶ ساعت در محل بماند تا اثرات ضد حاملگی موثری داشته باشد.

در اینجا نکاتی بیشتر برای گذاشتن دیافراگم آمده است:

–   دیافراگم را با کلاهک به طرف پایین قرار دهید. حدود یک قاشق چای خوری اسپرم کش را داخل کلاهک ریخته و مقداری از آن را به لبه ها بکشید با کمک انگشت خود.

– دیافراگم را فشار دهید بطوری که چین بخورد. مدخل واژن را با دست دیگر خود باز کنید و دیافراگم تا شده را به درون واژن خود کنید. این می تواند در حالت ایستاده صورت گیرد، با یک پای بالا آورده شده، چمباتمه زدن یا خوابیدن به پشت باشد.

–  دافراگم را به طرف پایین و در امتداد دیواره پشتی واژن خود هل دهید تا حدی که جلو می رود. سپس لبه بالایی را زیر استخوان شرمگاهی قرار دهید.

–  اگر دیافراگم درست قرار گیرد، لبه پشتی زیر و پشت دهانه رحم است، و لبه جلویی در زیر استخوان عانه قرار گرفته است.شما نباید قادر به احساس آن باشید بجز با انگشتان خود.

بعد از عمل جنسی، دیافراگم را در محل خود برای حداقل ۶ ساعت ولی نه بیشتر از ۲۴ ساعت باقی بگذارید.

بعضی از زنها ممکن است مناسب برای استفاده از دیافراگم نباشند به علت:

–   عفونت های مکرر ادراری

–    ضعف زیاد ماهیچه های واژن

–   یک عفونت و در موارد نادر یک داغ زخم از یک بریدگی یا پارگی در ناحیه لگن.

در زمان خونریزی از واژن دیافرگم نپوشید، شامل زمان قاعدگی نیز می شود.

قیمت و در دسترس بودن. ارزش آن $۳۰-$۵۰ است . ارزش معاینه اولیه برای جاگذاری$۵۰-$۲۰۰ است.

پوشش

پوشش (leas shield) یک وسیله فنجانی شکل مجددا قابل استفاده است که نامزد پوشاندن دهانه رحم است بدون اینکه به وسیله دهانه رحم نگهداری شود نظیر سرپوش دهانه رحم. آن ساخته شده از سلیکون و در یک اندازه موجود است. یک دریچه بر روی وسیله هوا را هنگام گذاشتن بیرون می دهد، و ایجاد اثر مکشی برای جای گرفتن می کند. یک حلقه کنترل چسبیده به فنجان کمک به گذاشتن و برداشتن آن می کند.

میزان تاثیر. بر اساس یک مطالعه از زنانی که به مدت ۶ ماه از پوشش استفاده کرده اند، میزان موثر بودن آن ۸۵% است. به این معنی که از هر ۱۰۰ زن که از پوشش برای یکسال استفاده می کنند ۱۵ نفر حامله خواهند شد.

عوارض جانبی و خطرات سلامتی. اثرات جانبی در ارتباط با دستگاه نادر است. برخی زنان ممکن است حساسیت به اسپرم کش ها یا سلیکون داشته باشند.استفاده از پوشش ممکن است خطرات زیر را زیاد کند:

–  عفونت مجاری ادراری

–   عفونت واژن

–   سندرم شوک سمی با استفاده طولانی مدت

پوشش محافظت از بیماری منتقله از طریق جنسی نمی کند.

چگونه از پوشش استفاده کنیم. پوشش فقط در یک اندازه است، بنابراین جایگذاری مرسوم لازم نیست. اگر شما تصمیم پوشش دارید، پزشک به شما نشان خواهد داد که چگونه آنرا گذاشته و بردارید. از پوشش همراه با اسپرم کش استفاده کنید. وسیله را هر زمان قبل از عمل جنسی استفاده کنید.

در اینجا نکات بیشتری برای گذاشتن و برداشتن پوشش آمده است:

–  داخل آن را و لبه آن را  و همچنین دریچه را با اسپرم کش پوشش دهید.

–   هر دو لبه را بین انگشت نشانه و شصت دست به هم فشار داده در حالی که پوشش را با دریچه به طرف پایین و لوله را به طرف بیرون ، از انگشتان خود برای گذاشتن لبه تا خورده استفاده کنید. این می تواند به صورت ایستاده انجام گیرد، با یک پا که بالا آورده شدهف چمباتمه زدن و خوابیدن به پشت خود.

–  پوشش را به داخل واژن فرو کنید ، آنرا به طرف بالا هل دهید تا جایی که به راحتی جلو می رود. آن ممکن است روی دهانه رحم بنشیند.

–  برای قرار دادن صحیح، تمامی هوای بین دهانه رحم و دستگاه باید از طریق دریچه خارج شود تا جایگزینی مناسبی صورت گیرد.

–   برای برداشتن پوشش، با انگشت نشانه خود پوشش را به چنگ آورید و به ملایمت بچرخانید تا زمانی که مکش قطع شود.

بعد از تماس جنسی ، پوشش را در محل قرار داده برای حداقل ۸ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت.

برخی زنان ممکن است مناسب برای استفاده از پوشش نباشند به دلایل زیر:

–  عفونت مکرر مجاری ادراری

–   ضعف ماهیچه های واژن

–  یک عفونت یا، در موارد نادر، داغ زخم از یک بریدگی و پارگی در محوطه لگن.

قیمت و در دسترس بودن. قیمت پوشش$۶۵ است. آموزش اولیه برای گذاشتن و برداشتن حدود$۵۰- $۲۰۰ است.

Filed under: متنوع, بیماریهـای مقاربتـی, تکنولوژی پزشکی, دانـسـتـنـیـهـا برای آقایان, دسـتـگـاه دفـع ادرار, زنـان و زایـمـان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

RSS پزشکی

بخشهای تخصصی

RSS تیتر اخبار جدید پزشکی

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

آرشیو

آمار سایت

  • 2,637,944 hits
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: